czwartek, 17 września 2015

Ciekawe rozwiązania w pokoju dziecięcym

W poprzednim poście opisałam kilka podstawowych zasad dotyczących meblowania pokoju dziecięcego. Moje uwagi są raczej praktyczne niż estetyczne, ponieważ dla mnie bezpieczeństwo i wygoda są na pierwszym miejscu.
1. Wstaw do szuflad rozdzielniki, będzie łatwiej utrzymać porządek i łatwiej przewinąć niemowlaka.2. Nad przewijakiem powieś jakiś obrazek lub naklejkę, niemowlaczek będzie patrzył z ogromnym zainteresowaniem podczas go ty spokojnie zmienisz pieluszkę.
3. Wybierz poduszkę na przebierak z wodoodpornym wkładem, nie będziesz musiała prać poduszki za każdym razem kiedy się wybrudzi, lub stosuj prześcieradła jednorazowe, nieprzemakalne. Szczególnie na początku to duża wygoda i oszczędność czasu. Kiedy prześcieradło się zmoczy lub wybrudzi możesz wyrzucić i położyć nowe. Świetnie sprawdzają się również do zmiany pieluszki w terenie.Kreatywne rozwiązania jak np. naklejki na meble lub ścianę sprawią, że pokój będzie oryginalny i ciekawy. Wyraziste kolory i ciekawe kształty rozwijają wyobraźnię malucha.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz