sobota, 5 września 2015

II trymestr. Częste zawroty głowyPo pierwszych trzech miesiącach, które są kluczowe, mama może trochę odetchnąć. Nie tylko psychicznie ale również fizycznie.

Po trzech miesiącach powinny ustąpić mdłości i jadłowstręt. W moim przypadku tak właśnie się stało. W czwartym miesiącu poczułam się znacznie lepiej. Wrócił mi apetyt do jedzenia i apetyt na życie.
W drugim trymestrze zaczniemy obserwować wzrost wagi mamusi. Nasz maluszek zacznie etap wzrostu. Nie tak intensywny jak w III trymestrze ale spore emocje wzbudzi zaokrąglony brzuszek. Warto postawić na wygodę i zrezygnować z obcisłych jeansów.
Bardzo często (przynajmniej tak było w moim przypadku) mama zacznie odczuwać zawroty głowy. Często tak silne, że trzeba usiąść aby nie zemdleć. Wiąże się to z tym, że maluch zaczyna pobierać z naszego organizmu coraz więcej składników odżywczych. Ważne aby zawsze mieć przy sobie zastrzyk energii. Tzn. coś pożywnego do jedzenia np. banany albo figi. Często osłabienie przychodzi znienacka i może być groźne, jeśli jesteśmy same w miejscu publicznym.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz