sobota, 5 września 2015

Jak sobie radzić z mdłościami, przeziębieniem oraz ziołolecznictwo w ciąży

Filmowe ciąże zawsze przebiegają w idyllicznej atmosferze. Realia bywają jednak zupełnie inne. Mdłości, brak apetytu i paskudny nastrój mogą być uciążliwe i kłopotliwe.

                                             Untitled-1.jpg

W ciąży przyjmowanie leków bez konsultacji z lekarzem jest surowo zabronione. Należy pamiętać, że od pierwszych chwil życia dziecka jesteśmy za nie odpowiedzialne. Co zrobić kiedy mdłości przeszkadzają w codziennym życiu lub zauważymy u siebie symptomy choroby?
Każdy stan patologiczny organizmu w ciąży wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem internistą lub ginekologiem. Dla kobiet w ciąży opracowane zostały specjalne formuły leków i stosowane są tylko wtedy, kiedy zagrożenie ze strony bakterii lub wirusów jest większe nie ewentualne skutki uboczne. Kiedy w drugim miesiącu ciąży miałam zapalenie ucha, lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi leki, jednakże zaznaczył, że mogę je przyjąć, tylko pod warunkiem, że zgodę wyrazi mój ginekolog. Mój lekarz zalecił wstrzymać się od wszelkich leków i w pierwszej kolejności zastosować domowe metody. Spędziłam tydzień w domu z termoforem, gorącą herbatą i watą w uchu. Mi pomogło, ale jeśli choroba nie ustępuje a jej objawy nasilają się należy ponownie zgłosić się do lekarza.
Jak radzić sobie z mdłościami i złym samopoczuciem?
W dzisiejszych czasach często zapominamy o tym, że natura bardzo hojnie obdarowała nas swoimi skarbami. W każdym sklepie mamy spory wybór ziół i przypraw, które mogą pomóc w wielu przypadkach. Podkreślam jednak, że zioła to również leki, niejednokrotnie o silnym działaniu, zatem ich przyjmowanie powinno być skonsultowane z lekarzem podczas wizyty kontrolnej. Które zioła można pić bez obawy?
Imbir - ma silne działanie bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne, pomaga przy porannych mdłościach i przeziębieniu. ważne: wymienione wyżej działanie odnosi się do surowych kłączy imbiru. Jak przygotować wywar? Kawałek imbiru obrany ze skórki (ok. 5,6 cm) gotuj na wolnym ogniu przez 20 min. dodaj cytrynę lub miód do poprawienia smaku.
Kawałek imbiru (ok. 5 cm) drobno pokrój, zalej 0,5 litra wody i gotuj przez 20 minut. Przecedź wywar i wymieszaj z miodem.

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/ziola-w-ciazy-jakie-ziola-sa-bezpieczne-w-ciazy_41087.html
Rumianek - wpływa dobroczynnie na układ trawienny, działa uspokajająco. Można go stosować jako napar, wywar oraz w formie okładów. Wywar dodany do kąpieli pomoże w przypadku obrzęku nóg.
Melisa lekarska - herbatka z melisy ułatwia zasypianie i działa uspokajająco.
W aptekach są również dostępne gotowe mieszanki ziół dla kobiet w ciąży. Zapytaj farmaceutę, jednak poinformuj o wszystkich przyjmowanych lekach ponieważ niektóre zioła wchodzą w reakcję z lekami.
W ciąży co krok słyszy się "dobre" rady co można jeść a czego nie. Nie dajcie się zwariować. Ważne jest racjonalne podejście i opinia specjalisty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz