poniedziałek, 28 września 2015

Wózek dla dziecka


Wybór odpowiedniego wózka to nie lada wyzwanie. Dziesiątki rożnych typów i modeli. Ja przy wyborze kierowałam się zasadą, że musi być prosty w obsłudze i lekki. No cóż, realia zweryfikowały moje oczekiwania. Takiego wózka najnormalniej w świecie nie ma. Możliwości transformacji z gondoli do pozycji siedzącej dla starszego dziecka oraz wymienne wkłady sprawiają, że są ciężkie i dość skomplikowane - oczywiście na pierwszy rzut oka, ponieważ taka możliwość wymiennych elementów minimalizuje zakup do jednego wózka.
Zdecydowaliśmy się na model firmy Kraft Twix RLX, który ma możliwość obrotu gondoli o 360 stopni. Ta funkcja pozwoliła nam swobodnie mieścić się dość sporych rozmiarów wózkiem w niewielkich przestrzeniach jak np. winda. Wózek ma pompowane opony, które minimalizują wstrząsy i poprawiają komfort jazdy dla dziecka. Podwójne kółka z przodu ułatwiają manewry skrętu lub zawracania. Wózek posiada wkład gondolę oraz fotelik siedzący, który pełni również funkcję fotelika samochodowego.A tak prezentuje się gondola
Pomimo wyboru wózka którego cena wynosi około 2500zł nasz synek nie chciał jeździć w gondoli. Płakał i był nerwowy. Z biegiem czasu zrozumiałam, że chodzi mu o to, że z wózka nic nie widzi, dlatego we wczesnym okresie niemowlęcym używałam nosidełka-kangurka tej samej firmy. Nosidełko to, jest przystosowane dla dzieci od pierwszego miesiąca życia i posiada wkładkę stabilizującą główkę.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz