środa, 30 września 2015

Wyprawka dla mamy

Myśląc o wszystkich potrzebnych rzeczach dla dziecka nie zapomnij o sobie. Po porodzie każda wolna chwila będzie Twoim luksusem, szkoda żebyś ją marnowała na pranie, kupowanie podpasek czy szukanie w internecie czego Ci jeszcze brakuje. Sama niejednokrotnie pobrudzisz się od mleka i będziesz potrzebowała kilku zestawów ubrań na zmianę.
Najważniejsze są:
1. Bawełniana bielizna - jest przewiewna co pomaga przy gojeniu.
2. Szlafrok.
3. Koszulki rozpinane lub luźne aby ułatwić sobie karmienie.(nie koniecznie bezkształtne i byle jakie, kup rzeczy ładne abyś po porodzie czuła się dobrze i atrakcyjnie)
4. Luźne spodnie dresowe i piżamy abyś nie czuła tych zbędnych kilogramów i brzucha, który wciąż będzie widoczny. (tutaj ta sama uwaga wybierz dla siebie coś co pozwoli Ci czuć się dobrze)
5. Gorset - ale uwaga! Dopiero po 6 tygodniach. Nie wolno zakładać gorsetu zaraz po urodzeniu ponieważ krwawienie może być bardziej intensywne.


6. Duża ilość podpasek bawełnianych. (Krwawienie utrzymuje się nawet do 6 tygodni.)
7. Płyn do higieny intymnej np. Lactacyd.
8. Poduszka "rogal" do karmienia.9. Chusta do karmienia w terenie.


10. Torba na rzeczy dla dziecka.
11. Laktator - optymalnie. Ja nie kupiłam.
12. Krem na obolałe sutki. Na początku karmienia bardzo się przydaje.


13. Krem na rozstępy.
14. Silikonowe nakładki na sutki, w razie jeśli będziesz mieć problem z karmieniem. Nakładki ochraniają bolące sutki a czasem ułatwiają jedzenie dziecku. U mnie niestety się nie sprawdziły.

15. Korektor sutka, na płaskie i wklęsłe brodawki.


16. Biustonosze do karmienia min. 5 szt. (wybierz kilka ładnych i seksownych pomoże Ci to odzyskać pewność siebie, nie zapomnij, że tego typu biustonosze będziesz nosić min. rok, dlatego nie bój się kupić ich więcej)

17. Polecam też kupić w aptece małą pompkę do odciągania nadmiernego pokarmu, jeśli nie kupiłaś laktatora. Jest bardzo tania kosztuje ok. 20 zł.
Kilka dni po porodzie Twój organizm zacznie pozbywać się zbędnej wody. Zaczniesz się bardzo intensywnie pocić. Ubrania trzeba zmieniać nawet kilka razy w nocy. Dlatego przygotuj sobie spory zapas koszulek i spodenek do spania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz