wtorek, 19 stycznia 2016

Karmienie piersią w miejscu publicznym

Co zrobić kiedy karmisz na żądanie i w trakcie spaceru Twoje dziecko zacznie płakać z głodu? Jak się zachować kiedy jesteś w centrum handlowym lub restauracji i musisz nakarmić swoje dziecko?
Po pierwsze musisz być przygotowana, że ludzie różnie reagują na karmiące mamy. Tak, jak nagość nikomu nie przeszkadza, tak, karmiąca mama wzbudza skrajnie różne emocje. Nie przejmuj się tym. Karmienie piersią to jeden z najpiękniejszych widoków na świecie. Nie musisz wcale pokazać wszystkim swoich nagich piersi. Zaopatrz się w chustę do karmienia z którą możesz karmić dziecko gdzie tylko chcesz.
Niektóre galerie handlowe mają specjalny pokój gdzie mama może w spokoju przewinąć i nakarmić dziecko. Nie daj sobie wmówić, że masz siedzieć z dzieckiem w domu a karmienie piersią jest obrzydliwe. Mówią tak ludzie, którzy nie mają dzieci lub nie są gotowi na ich posiadanie. Dziecko to nie powód aby zamykać się w domu. Chusta do karmienia to rozwiązanie, które możesz zastosować na ławce w parku, w centrum handlowym lub w każdym innym miejscu publicznym. Kupisz ją w każdym sklepie z artykułami dziecięcymi. Możesz również użyć zwykłej chustki lub pieluszki.
Ja karmiłam piersią chyba w każdym możliwym miejscu i nigdy nie spotkałam się z niemiłym komentarzem. Ważne, aby się przełamać. Pierwszy raz jest zawsze najtrudniejszy.
Jeśli jednak nie czujesz się komfortowo i karmienie w miejscach publicznych cię stresuje to zawsze możesz odciągnąć pokarm i w trakcie spaceru nakarmić z butelki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz