niedziela, 17 stycznia 2016

Pierwsza podróż samolotem z niemowlakiem


Wiele z Was przed pierwszą podróżą samolotem ma sporo pytań i wątpliwości. Sama z niepokojem szukałam informacji na ten temat w internecie. Ne znalazłam jednak zbyt wiele praktycznych porad, dlatego chciałabym się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami.
Po pierwsze w wielu liniach lotniczych nie płacisz za bilet dziecka do lat dwóch. Maluch siedzi na Twoich kolanach a załoga samolotu poda Ci specjalny pas bezpieczeństwa, którym przymocujesz dziecko do swojego pasa.
Wózek dziecięcy będzie Ci towarzyszył aż do samego samolotu. Przed wejściem obsługa odbierze wózek a dziecko wniesiesz na rękach do samolotu. Pamiętaj, że jako rodzina z małym dzieckiem masz pierwszeństwo przy wsiadaniu na pokład samolotu.
Zabierz ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy: kocyk, pieluszki, butelkę, ulubioną zabawkę, ubranko na przebranie, jedzenie (jeśli Twoje dziecko spożywa już pokarmy stałe). W samolocie możesz poprosić o gorącą wodę lub podgrzanie jedzenia.
Jeśli chodzi o jedzenie lub mleko, to dla dzieci w drodze wyjątku często pozwalają zabrać więcej niż 100ml, bądź przygotowana jednak, że każą Tobie lub mężowi spróbować jedzenia aby być pewnym, że nie wnosisz na pokład substancji niebezpiecznych.
W samolocie możesz zmienić pieluszkę, toalety są do tego przystosowane.
Dzieci często dobrze znoszą podróż. Jedynie przy starcie i lądowaniu zaczynają płakać ze względu na różnicę ciśnienia. Aby pomóc dziecku w tej części podróży nakarm go piersią lub butelką. Przełykanie pokarmu lub płynu pomoże wyrównać ciśnienie.
Jeśli wybierasz się w podróż sama z małym dzieckiem, zamiast wózka zabierz nosidełko kangurka lub chustę. Znacznie ułatwi to podróż.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz