czwartek, 7 stycznia 2016

Pierwsze zabawki


Na rynku dostępne są setki zabawek już od pierwszego miesiąca życia. Jak wybrać i co wybrać aby zabawka sprzyjała zabawie oraz pomagała w prawidłowym rozwoju naszemu dziecku.
Dzieci w początkowych miesiącach nie widzą wyraźnie ani osób ani kolorów, dlatego pierwsze zabawki zwykle są czarno białe, ponieważ taki duży kontrast kolorów zwraca uwagę.
Z reguły rodzice jako pierwsze wybierają pozytywki, kołysanki, które można przymocować do łóżeczka. Dobrym pomysłem są również wiszące zabawki do wózeczka skupiają uwagę podczas spacerów.
Kolejną zabawką, która jest chwalona przez wszystkich rodziców to mata edukacyjna. Z pewnością Twój maluch ją pokocha. Ciekawą zabawką jest również "szepczący" pluszak, który pomaga w zasypianiu.
Dzieci lubią proste zabawki, czasem kocyk z wystającą metką będzie wzbudzał większe zainteresowanie niż drogi miś.
Pamiętaj przy wyborze, aby zabawki miały atesty oraz pochodziły z pewnego źródła. Zanim dasz dziecku zabawkę sprawdź czy nie jest uszkodzona oraz czy nie zawiera elementów niebezpiecznych. Dzieci wkładają wszystko do buzi i nawet niewielki element może powodować zadławienie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz