środa, 28 października 2015

Karmienie niemowlaka

Po porodzie przed mamą stoi ogromnie ważna decyzja. Jak karmić dziecko? Piersią, butelką mlekiem z piersi czy butelką z mlekiem modyfikowanym. Jakąkolwiek decyzje podejmiesz kieruj się dobrem dziecka oraz własnym samopoczuciem. Nie mam nic gorszego od tego, że czujesz się niekomfortowo karmiąc swoje dziecko. Chcąc czerpać wszystko co najlepsze z okresu macierzyństwa zadbaj o siebie i swoje uczucia. Jeśli nie chcesz karmić piersią nie zmuszaj się do tego. Możesz odciągać pokarm i karmić butelką co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Możesz spokojnie karmić w terenie lub może to zrobić Twój mąż a ty będziesz miała chwilę wytchnienia. Jeśli w ogóle nie chcesz karmić swoim mlekiem to karm gotową mieszanką i nie czuj się z tego powodu gorsza. Macierzyństwo to wiele wyborów i każdy powinien być świadomy i dobrowolny.
Ja od samego początku nastawiłam sie na karmienie piersią i nie żałuję tej decyzji. Chwile, które spędzam z moim synkiem podczas karmienia są najpiękniejszymi momentami w moim życiu. Szczególnie kiedy synek patrzy mi w oczy pijąc mleko. Nie ma chyba słów którymi mogłabym opisać te momenty.
Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się n karmienie swoim mlekiem powinnaś przystawić dziecko do piersi do pół godziny po porodzie. Przyspieszy to produkcję mleka w twoim organizmie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz